1jestkokon

– staną się łatwe –

E-księgowość – na czym polega?

Przekroczenie terminu płatności faktury zwrot vatu z niemiec

W czasach cyfryzacji niemal każdej dziedziny życia, nikogo nie dziwi już chociażby pomysł prowadzenia elektronicznej księgowości. Jest to innymi słowy szereg narzędzi niezbędnych w codziennym prowadzeniu własnej firmy, czy biznesu. E-księgowość to spójna aplikacja, którą udostępnia się poprzez przeglądarkę internetową w modelu SaaS, co jest skrótem dla Software as a Service.

Polega to zatem na dystrybuowaniu programu w formie abonamentowej za pośrednictwem Internetu. Warto inwestować w e-księgowość, ponieważ to nie tylko zintegrowany system oprogramowania, ale też stałe wsparcie merytoryczne świadczone przez ekspertów w dziedzinach księgowości, podatków, czy też prawa pracy. E-księgowość to rozwiązanie, które idealnie wpasuje się w potrzeby małych firm, a także podmiotów u których występują nieskomplikowane czynności gospodarcze.

W skład usług zawiera się między innymi program do faktur, system magazynowy, księgowość do VAT i PIT, kadry i płace, czy też analizy. Poza tym, e-księgowość może również posiadać liczne integracje z różnego rodzaju aplikacjami zewnętrznymi, które z punktu widzenia przedsiębiorcy są niezwykle przydatne. Mowa tu chociażby o platformach e-commerce, bankowości on-line, czy też systemach samodzielnej windykacji.

Zalety e-księgowości: 1.Brak potrzeby śledzenie zmian w prawie – niewątpliwe niezwykle pozytywnym aspektem posiadania e-księgowości jest brak konieczności śledzenie zmian nie tylko w prawie podatkowym, ale też aktualizowania zgodnie z nim programów zainstalowanych na komputerze. Zaletą jest tutaj to, że twórcy konkretnej e-księgowości dbają o jej rzetelność oraz aktualizują ją na bieżąco w niemalże niezauważalny sposób.

2. Cena – kolejnym istotnym aspektem jest tutaj cena, która to jest o wiele niższa niż byłaby w przypadku zatrudnienia księgowego. 3.

Bezpieczeństwo danych – korzystając z e-księgowości trzeba liczyć się z tym, że dane przechowywane będą w chmurze. Jednakże serwisy ją udostępniające korzystają z najwyższej klasy usług hostingowych oraz wdrażają politykę bezpieczeństwa przetwarzania danych. Wiąże się to nie tylko z koniecznością projektowania rozmieszczania danych, ale też tworzeniem i przechowywaniem ich kopii zapasowych w wielu lokacjach.

www.goksadowne.pl