1jestkokon

– staną się łatwe –

Główny problem polskiej energetyki

www.sztab-antypiracki.pl Wykroje z pianki poliuretanpowej na potrzeby przemysłu meblarskiego, motoryzacyjnego i budowlanego.

Główny problem polskiej energetyki dotyczy faktu budowy nowych elektrowni. Są to przedsięwzięcia nieopłacalne, zwłaszcza jeżeli mowa o elektrowniach pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych takich jak np. woda czy wiatr. W XXI wieku inwestycje w nowe elektrownie są bardzo ryzykowne. Inwestycje te, warte kilkanaście miliardów złotych, mogą zwracać się nawet przez 30 lat dlatego inwestorzy tak niechętnie podejmują się budowy nowych elektrowni.

Strach przed takimi inwestycjami dotyczy nie tylko kwestii czekania na zwrot pieniędzy. Inny problem jest taki, że w przypadku elektrowni pozyskujących energię z odnawialnych źródeł w Polsce tylko w niewielu miejscach jest możliwość efektywnego działania tego typu przedsięwzięć. Np. elektrownie wiatrowe mogą stanąć tylko w miejscach, w których wiatr wieje z prędkością 2m/s, a jeszcze gorzej ma się sprawa z elektrowniami wodnymi. Dlatego też inwestorzy, jeżeli podejmują się budowy nowej elektrowni, to zazwyczaj stawiają na ten konwencjonalne, czyli węglowe.

Są nie tylko tańsze, ale i dają im większą gwarancję zwrotu inwestycji.

www.resortmed.com.pl