1jestkokon

– staną się łatwe –

Ile płacisz za prąd?

Vita Polymers Polska - Producent pianki poliuretanowej https://www.pro-mar.com.de/

Przeciętne gospodarstwo domowe składające się z czteroosobowej rodziny wydaje na opłacenie rachunków za prąd około 3000 tysiące złotych rocznie. Można zatem łatwo obliczyć, że co miesiąc taka rodzina na energię elektryczną przeznacza 250 złotych.

Dużo mniej za rachunki za prąd płacą osoby starsze i samotne, jednak jak się okazuje nawet i w ich przypadku można o wiele obniżyć koszty tej opłaty. Statystyki pokazują, że w niektórych gospodarstwach domowych można obniżyć rachunki za energię elektryczną nawet o 70%.

Wystarczyłoby przez cały czas stosować się do kilku prostych zasad oszczędzania. Kontrolę zużycia prądu we własnym domu zacznij od sprawdzenia na etykietach domowych sprzętów ile rocznie zużywają kilowatogodzin.

Następnie, w zależności od dostawcy i taryfy, pomnóż tę wartość przez 50 lub 60 groszy. Otrzymany wynik nie będzie jednak realnym, gdyż zazwyczaj wartości podawane na etykietach są zaniżane przez producentów nawet o 30%.

Aby otrzymać zatem wiarygodne dane dodaj do pierwszej wartości jeszcze 30%. W ten sposób możesz łatwo określić, które urządzenia pobierają najwięcej prądu i które z nich należałoby wymienić na energooszczędne.

www.shetti.eu