1jestkokon

– staną się łatwe –

Jak dbać o higienę jamy ustnej niemowlaka?

Mogłoby się wydawać, że skoro niemowlęta nie mają zębów i dodatkowo piją tylko mleko, to nie musimy się martwić higieną ich jamy ustnej. Jednak jeśli tak myślimy, to musimy wiedzieć, że jesteśmy w błędzie, a to oznacza, że jak najszybciej powinniśmy zmienić swoje podejście do tej kwestii. Musimy uświadomić sobie, jak ważna jest higiena jamy ustnej niemowlaka, ponieważ te zaniedbania mogą wpłynąć negatywnie na zęby, które pojawią się w późniejszym czasie.

Co wiedzieć na temat tego, jak dbać o higienę jamy ustnej niemowlaka?

Jeśli mamy na myśli higienę jamy ustnej niemowlaka, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że tutaj również mamy do czynienia z bakteriami, które pozostają w buzi i mogą się namnażać. Wówczas mogą się pojawić pleśniawki i afty, a one nie tylko mogą być bolesne, ale również będą prowadziły do dalszych problemów. Jeśli chodzi o higienę jamy ustnej niemowlaka, to nie potrzeba tutaj wiele, ani nawet nie trzeba się zaopatrywać w specjalne akcesoria. Wystarczy zwykła, czysta pieluszka tetrowa i nasza systematyczność.

Nie jest trudno dbać o higienę jamy ustnej niemowlaka

Chcąc mieć pewność, że wiemy jak dbać o higienę jamy ustnej niemowlaka, powinniśmy pamiętać o tym, aby po każdym karmieniu przecierać dziąsła i błonę śluzową. Wystarczy do tego pieluszka tetrowa, która będzie namoczona ciepłą wodą. W razie czego o higienę jamy ustnej niemowlaka możemy dbać za pomocą specjalnych chusteczek oczyszczających, które możemy kupić w aptekach, jednak nie jest to konieczne. Ważniejsze będzie to, abyśmy pamiętali o tej czynności po każdym karmieniu dziecka. O higienę jamy ustnej niemowlaka trzeba dbać również wówczas, gdy zaczyna się ząbkowanie. Wówczas warto inwestować w specjalne żele do smarowania dziąseł, jak i w gryzaki, które będą przynosiły ukojenie. Jednak nawet wówczas nie możemy zaniedbywać troski o higienę jamy ustnej niemowlaka i musimy pamiętać o przecieraniu dziąseł po każdym jedzeniu.

Dzięki temu nasze dziecko będzie mogło się cieszyć ze zdrowych zębów w przyszłości.

Więcej podobnych wpisów