1jestkokon

– staną się łatwe –

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

erak.com.pl

Pierwsze zabiegi depilacji laserowej uznawano za niezbyt skuteczne. Nie tylko nie pozwalały na usunięcie owłosienia w zadowalającym stopniu, ale także nad wyraz często przyczyniały się do podrażnienia skóry. Dziś tego rodzaju objawy zostają ograniczone do minimum. Nadal jednak skóra po depilacji laserowej wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Bezpośrednio po zabiegu należy obchodzić się ze swoim ciałem nad wyraz delikatnie. To naturalne, że po depilacji pojawia się obrzęk lub zaczerwienienie, które utrzymuje się przez 2-4 dni. Zanim ustąpi, należy unikać stosowania na depilowanym obszarze niektórych środków chemicznych. Należą do nich między innymi mydła, toniki na bazie dezodorantów czy spirytus.

Do mycia ciała najlepiej wykorzystywać bezmydłowy żel, tonik lub bezalkoholowe mleczko. W ostateczności można ograniczyć mycie do używania czystej wody. Bardzo ważne jest także delikatne traktowanie wydepilowanej powierzchni również po jej umyciu. Nie należy jej trzeć, ale zamiast tego raczej delikatnie osuszać.

Przez dwa tygodnie po zabiegu należy unikać opalania. Przez ten okres nie można również stosować preparatów o działaniu złuszczającym skórę.