1jestkokon

– staną się łatwe –

Jak prowadzić księgowość w Wielkiej Brytanii?

www.fratiminoricalabria.org pełna księgowość dla firm poznań

Jeśli martwisz się założeniem własnej działalności w kraju to pomyśl, jak dużym wyzwaniem może okazać się założenie przedsiębiorstwa poza jego granicami, w jakimś innym państwie. Tymczasem w ostatnich latach coraz łatwiej jest rozpocząć działalność w innych europejskich krajach takich jak na przykład Wielka Brytania, gdzie mamy przecież do czynienia z bardzo dużymi skupiskami Polaków. Nowy, często większy rynek to może być idealne miejsce na start naszego biznesu.

Niekiedy wejście na zagraniczne rynki związane jest również z ekspansją naszego przedsiębiorstwa. Tak czy siak, aby wszystko przebiegło po naszej myśli, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Należy bowiem mieć na uwadze, że w innych krajach mogą panować zupełnie inne przepisy, które w Polsce wyglądają nieco inaczej.

W związku z tym, rozwiązywanie niektórych kwestii może okazać się dla nas sporym kłopotem i od samego początku wpędzić nasze przedsiębiorstwo w problemy. Aby nie podciąć sobie skrzydeł już na starcie, koniecznie należy dowiedzieć się, jakie są różnice w przepisach odnośnie prowadzenia działalności, podatków czy księgowości. Tylko takie przygotowanie pozwoli nam w miarę bezboleśnie wejść na zagraniczny rynek.

http://www.ckkp.pl/

Księgowość w Wielkiej Brytanii – o czym pamiętać?

Samo założenie firmy w Wielkiej Brytanii nie jest zbyt skomplikowane – trzeba po prostu spełnić kilka najważniejszych wymogów, w tym zadecydować o tym, jaką formę prawną przedsiębiorstwa przyjmiemy, a potem zarejestrować jej nazwę w odpowiednim urzędzie. Warto przy tym pamiętać, że od statusu prawnego firmy będą uzależnione między innymi wysokość oraz rodzaj podatków i składek. Nie można również zapominać o takich aspektach jak prawo handlowe, prawo pracy czy ochrona ubezpieczeniowa, oczywiście w zależności od profilu naszej działalności.

Koniec końców przynajmniej na początku prób „rozkręcenia” przedsiębiorstwa warto jest wejść we współpracę z biurem księgowym, które na miejscu podpowie nam, o czym rzeczywiście powinniśmy pamiętać i jakie przepisy oraz wymogi spełnić. Taka współpraca z pewnością wyjdzie nam dobre i z reguły przedsiębiorstwa zagraniczne korzystają właśnie z pomocy miejscowych księgowych, którzy zdecydowanie lepiej odnajdują się w brytyjskich realiach i są w stanie zapewnić szybkie oraz efektywne wsparcie. Jest to tym bardziej rozsądne rozwiązanie, jeśli nie zamierzamy być w Wielkiej Brytanii na stałe, lecz częściej doglądać naszą firmę z rodzimego kraju.

Biznes plany