1jestkokon

– staną się łatwe –

Niemiecka winnica K. F. Groebe w Rheinhessen

Skrzynki na wino https://winayo.pl/sklep/produkt/enotec-val-conde-crianza

Winnica K. F. Groebe w Rheinhessen, w Niemczech, powstała w roku 1625 roku, jest jednocześnie jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych winnic w kraju. Obecnie zajmuje teren siedmiu hektarów. Winnica słynie z produkcji win o bardzo wysokiej jakości. Zwraca się tam szczególną uwagę na pochodzenie winorośli oraz na ich stan. Każda receptura jest starannie wykonywana dzięki czemu tamtejsze wina smakują zawsze tak samo dobrze. Dużą uwagę przywiązuje się także do środowiska – w procesie produkcji wina nie używa się bowiem herbicydów i pestycydów.

Także wszystkie uprawy winorośli są ekologiczne, a roślin nie nawozi się w jakikolwiek sposób. Dba się natomiast o ich podcinanie. Winogrona są zbierane tylko ręcznie. Proces fermentacji zachodzi w dębowych, starych beczkach, wszystko odbywa się zgodnie z kilkusetletnią tradycją. O niemieckiej winnicy Groebe już od kilkudziesięciu lat mówi się, że jest jedną z najlepszych na świecie. W 1998 roku Groebe zajęła pierwsze miejsce w rankingu angielskiego czasopisma Wine, który uwzględniał najlepsze białe wina na świecie. Właściciele winnicy wychodzą z założenia, że aby powstało dobre wino wcale nie potrzeba używać najnowszych technologii. Jedyne co jest potrzebne to winogrona dobrej jakości, sprawdzona receptura oraz umiejętności winiarzy.

Proces tworzenia wina wymaga od pracowników winnicy doświadczenia i dużej wiedzy, jednak osiągnięcie oczekiwanego rezultatu nie byłoby możliwe, gdyby nie ich pasja oraz zaangażowanie.

www.ekoszczepienia.pl