1jestkokon

– staną się łatwe –

Ostre kary dla pijanych kierowców

http://www.mtlumaczenia.pl/macedonski

W Polsce osoby kierujące pojazdami pod wpływem napojów wyskokowych pozostają poważnym problemem. Statystyki policyjne są naprawdę niepokojące – ilość osób, które decydują się jechać na drugim gazie utrzymuje się na podobnym poziomie, a jeśli spada, to okresowo i w niewielkim zakresie. Z czego to wynika? Wydaje się, że odpowiedzi na to pytanie jest kilka.

Kultura picia alkoholu w naszym kraju nigdy nie stała na wysokim poziomie, a już w szczególności dotyczy to trunków wysokoprocentowych. Wódka przez wiele lat była polskim alkoholem numer jeden i dopiero w ostatnim czasie jej pozycja zaczęła słabnąć na rzecz piwa – co samo w sobie jest bardzo dobrym symptomem. Tak czy siak rodzime podejście do alkoholu nazbyt często cechuje się brawurą i źle pojmowanym umiłowaniem wolności.

Osoby pod wpływem alkoholu nie zachowują się rozsądnie i dlatego wsiadają za kółko. Ba, czasami dotyczy to nawet osób, które z racji funkcji powinni świecić przykładem (posłowie, prokuratorzy, sędziowie). Kary dla pijanych kierujących są coraz ostrzejsze, ale jak na razie nie były w stanie zmienić mentalności.