1jestkokon

– staną się łatwe –

Polska służba zdrowia

Niewielu znajdzie się Polaków, którzy mieliby pozytywne zdanie o naszej służbie zdrowia. Niekoniecznie możemy mieć pretensje do osób zatrudnionych w tej sferze, jednak już do samego systemu jak najbardziej.

Jego symbolem stały się długie kolejki do lekarzy, które mimo wprowadzanych zmian, jakoś się nie skracają. Co z tego, że systematycznie opłacamy składki zdrowotne, skoro znaczny procent z nas, kiedy poczuje się źle, to raczej pójdzie do prywatnej kliniki, niż do państwowego lekarza.

Z darmowej opieki medycznej korzystają głównie ludzie, których nie stać na prywatne usługi medyczne, czyli właśnie ci, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Chodzi tutaj o emerytów, którzy jak wiadomo nie są zazwyczaj jakimiś krezusami, a których wiek ma bezpośrednie przełożenie na stan zdrowia.

Taka sytuacja jest nie do zaakceptowania i powinno się zrobić wszystko, żeby ją zmienić. Potrzebne są nie doraźne działania, ale dobrze przemyślana i długofalowa reforma tego sektora, którą będą kontynuowały kolejny rządy.

www.polkowskijan.pl