1jestkokon

– staną się łatwe –

Pomoc psychologa dla osoby niepełnosprawnej

utylizacja mebli warszawa ornaty

Osoby niepełnosprawne poza pomocą specjalistyczną, medyczną bardzo często potrzebują wsparcia mentalnego, psychicznego. Oczywiście duże znaczenie mają bliscy przede wszystkim fakt, że po prostu są mimo choroby. Najczęściej jednak takie wsparcie skuteczne jest nie tyle od właśnie tych bliskich osób a tych obcych, którzy są obiektywni, którzy nie kierują się emocjami i uczuciami.

Dużo trudniej jest dotrzeć do osoby bliskiej niżeli obcej, którą kieruje się mówiąc przedmiotowo, jako obiekt badań czy pacjenta ma on świadomość, że docierają do niego realne informacje a nie te okraszone współczuciem jak w przypadku rodziny. Pomoc psychologa często jest niemniej ważna niż rehabilitanta a to wszystko, dlatego, że jeśli osoba chora nie ma siły ani chęci walki to mimo wielu wykonanych ćwiczeń nie jest w stanie zapanować nad postępem choroby. Nie są to górnolotne myśli, ale informacje poparte licznymi badaniami.

Osoby, które posiadają motywację i determinację zdecydowanie szybciej wychodzą z choroby lub panują nad jej postępem niż te, które poddały się jej całkowicie.