1jestkokon

– staną się łatwe –

Prędkość – sprawa fundamentalna

Biuro tłumaczeń w Szczecinie

Bardzo wiele złych sytuacji jakie mają miejsce na drogach wynika z tego, że kierowcy poruszali się zbyt szybko. Problem prędkości istnieje od zawsze i chyba zawsze pozostanie jedną z głównych przyczyn wypadków oraz wykroczeń. Dziś samochody są w stanie rozwijać naprawdę spore szybkości, które wielokrotnie przekraczają dopuszczalne prawem normy.

Kiedy auto porusza się szybko, to zakres kontroli nad nim znacząco spada. Oznacza to, że wzrasta ryzyko wypadku – czy to z udziałem samych pojazdów, czy również pieszych bądź rowerzystów. Im szybciej samochód jedzie, tym dłuższą ma drogę hamowania.

Jeśli do tego dodamy opony w złym stanie lub nie do końca sprawny układ hamulcowy, jesteśmy o krok od tragedii. Dlatego właśnie każdy kierujący pojazdem powinien wykazywać się tym, co kluczowe – zdrowym rozsądkiem. Żaden przepis o ruchu drogowym nie zastąpi myślenia, a niestety wielu kierowców jest z nim na bakier.

Miejmy to na uwadze i zawsze pilnujmy, aby nie dociskać gazu zbyt mocno, ponieważ może się to dla nas fatalnie skończyć.