1jestkokon

– staną się łatwe –

Prowadzenie pełnej księgowości

biuro rachunkowe piła

Jeżeli prowadzimy firmę, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z konieczności prowadzenia księgowości. Bardzo ważne jest tutaj to, aby była ona prowadzona w odpowiedni sposób, z zachowaniem wszystkich zasad. Dlatego jeśli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zajmować się tym zagadnieniem, to zawsze możemy to zlecić specjalistom, którzy się nim zajmują.

Jednak warto wiedzieć, że jeśli jesteśmy przedsiębiorstwem prowadzonym przez: osobę fizyczną, spółkę cywilną osób fizycznych, spółkę jawną osób fizycznych czy spółkę partnerską, to będziemy mieli obowiązek prowadzenie pełnej księgowości poznań. To oznacza, że będziemy musieli wówczas wykazywać pełen obraz kondycji finansowej naszej firmy.

Tutaj trzeba mieć ogromną wiedzę

Jeżeli już wiemy, że musimy mieć pełną księgowość, to z pewnością zdajemy sobie sprawę, że wiąże się z tym tak wiele spraw, że niewątpliwie sami nie będziemy w stanie sobie z tym poradzić.

Tym bardziej, że musimy zajmować się również innymi sprawami, które dotyczą naszej firmy. Dlatego właśnie warto się zastanowić, czy bardziej opłaci nam się zatrudnienie profesjonalnego księgowego, który będzie pracował tylko dla nas, czy może lepiej zrobimy jeśli skorzystamy z usług biura rachunkowego, jednak wówczas musimy się liczyć z tym, że będziemy jednym klientem z wielu. Nie mniej, każda z tych opcji będzie nam dawała pewność, że wyniki przedstawione w takiej pełnej księgowości będą odpowiadały faktycznemu stanowi.

Jaką wiedzę wówczas zyskujemy?

Podczas prowadzenia pełnej księgowości, zyskujemy bardzo dokładną wiedzę na temat kondycji finansowej firmy. To dlatego, że mamy tutaj informacje z zakresu: kart wynagrodzeń pracowników, inwentaryzacji majątku i zobowiązań, sprawozdań finansowych, ewidencji przychodów i kosztów, jak również ewidencji majątku i źródeł jego finansowania. To oznacza, że możemy na sprawę finansów w naszej firmie patrzeć w sposób całościowy, co pomoże nam określić, gdzie jest jakiś problem, którym powinniśmy się zająć, aby dany dział pracował lepiej, a gdzie wszystko działa tak jak powinno.

Jeśli będziemy też prowadzili pełną księgowość, to będziemy mogli zdecydować czy chcemy podatek dochodowy mieć w wersji progresywnej, czy może wolimy płacić podatek liniowy w wysokości 19%. Warto sprawdzić czy musimy przedstawiać pełną księgowość, a jeśli tak, to co wchodzi w jej zakres. Im więcej na ten temat będziemy wiedzieli, tym łatwiej będzie nam znaleźć odpowiednią osobę, która zajmie się prowadzeniem takiej księgowości w naszej firmie, a tutaj nie można sobie pozwolić na błędy.

www.brukarstwo-bratbruk.pl