1jestkokon

– staną się łatwe –

Wielka Brytania i święta

Sklep marki Haftina Atelier http://ornaty.pl/ oferujący szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe i bieliznę kielichową zabawki hurtownie zabawek dla dzieci

Brytyjczycy obchodzą wiele świąt narodowych. Niektóre z nich są obchodzone na całym świecie. Warto jednak wspomnieć o najważniejszych różnicach pomiędzy świętami angielskimi a polskimi Boże Narodzenie to dla Brytyjczyków okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym. Na świątecznym stole gości wówczas nadziewany indyk. Podstawowym deserem jest pudding. W okresie świątecznym często organizowane są targi, jarmarki i festyny. Do jednych z najpopularniejszych świąt w Wielkiej Brytanii z pewnością można zaliczyć Halloween. Święto to obchodzone jest 31 października.

Dzień ten odnosi się do święta zmarłych. Najbardziej charakterystycznym elementem tego święta są przebrania oraz dynie. Bardzo ważnym świętem w Wielkiej Brytanii jest Dzień Pamięci. W tym dniu wspomina się żołnierzy, którzy polegli podczas wojen. Z kolei w kwietniu obchodzi się dzień św. Jerzego. W tym dniu organizowane są najróżniejsze parady. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii obchodzą ten dzień niezwykle uroczyście.