1jestkokon

– staną się łatwe –

Winiarstwo na kontynencie afrykańskim

http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenia-symultaniczne https://winayo.pl/sklep/produkt/bodega-iniesta-corazon-loco-blanco

Początki winiarstwa na kontynencie afrykańskim sięgają wieku XVI. Wówczas Jan van Riebeeck miał zadanie stworzyć specjalną osadę, która zapewni wyżywienie dla flot, które z Afryki będą wypływać do Europy oraz do Indii.

Wtedy to właśnie na kontynencie ruszyła produkcja wina, które miało stać się napojem dla podróżników. Wino w Afryce produkowano jednak w bardzo podstawowy, żeby nie powiedzieć prymitywny sposób.

Dopiero przybysze z Francji poprawili jakość jego produkcji i podsunęli pomysły na nowe rozwiązania. Francuzi przekazali tamtejszym mieszkańcom swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie produkcji win.

To spowodowało, że na kontynencie afrykańskim produkcja wina zaczęła się coraz prężniej rozwijać, a powstające tam wino coraz częściej trafiało na eksport. Już po kilku latach, a dokładnie w okresie wojny napoleońskiej, tradycyjne wina z Afryki zaczęły wypierać nawet wina francuskie, głównie na kontynencie europejskim.

Produkcja wina w Afryce przeżyła jednak duży zastój, głównie poprzez prowadzoną tam politykę apartheidu. Jednak po zmianie rządów produkcja wina zaczęła się rozwijać i wina afrykańskie były w stanie odbudować swoją silną pozycje sprzed kilkuset lat.

Coraz więcej zagranicznych inwestorów lokowało swoje pieniądze właśnie w Afryce co przyczyniało się także do szybkiego rozwoju winiarstwa. Poprawiła się także znacznie jakość win, dzięki czemu zwiększył się ich wskaźnik eksportu za granicę.

Niewątpliwie dużym udogodnieniem dla winiarstwa w Afryce jest panujący tam klimat, który umożliwia uprawę przeróżnych rodzajów winogron.

www.sp98.waw.pl