1jestkokon

– staną się łatwe –

Zadbane dłonie

www.officefair.com.pl diety

Dłonie są wizytówką człowieka. Mało kto, zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak bardzo skóra dłoni jest każdego dnia narażona na działanie różnego typu szkodliwych czynników. Pierwszym, najbardziej chyba szkodliwym dla dłoni czynnikiem są wszelkie detergenty. Skóra naszych dłoni, najczęściej reaguje na kontakt z nimi poprzez zaczerwienienie, swędzenie, wysuszenie, n nawet wysypki.

Okazuje się, że nawet zwykłe mydło to również detergent! Wydaje nam się, że przynajmniej woda nie powinna szkodliwie wpływać na skórę dłoni. Nic bardziej mylnego, gdyż bieżąca woda, do której mamy dostęp w kranach, jest w większości chlorowana. A chlor raczej nie jest zaliczany do substancji przyjaznych delikatnej skórze dłoni. Bardzo ważne jest, aby regularnie nakładać na dłonie kremy, które wykazują działanie ochronne, natłuszczające, a także odżywcze i nawilżające.

Podczas sprzątania koniecznie pamiętajmy o rękawicach ochronnych, zaś raz na jakiś czas nie żałujmy sobie wizyty u kosmetyczki, w celu wykonania dobroczynnego dla dłoni, zabiegu parafinowego.