1jestkokon

– staną się łatwe –

Założenia medycyny tybetańskiej

helve mata masująca https://meditus.eu/osrodek-leczenia-uzaleznien.php

Medycyna tybetańska przez jednych jest wychwalana, przez innych krytykowana. Sceptycy uważają, że niewiele założeń medycyny tybetańskiej jest zgodnych z tradycyjną formą leczenia. Zwolennicy przekonują jednak, że jest to bezpieczna, a zarazem skuteczna metoda w zwalczaniu wielu dolegliwości. Medycyna tybetańska postrzega człowieka jako całość.

Jeden chory narząd będzie oddziaływał zatem na inne. Zgodnie z założeniami, choroba nie będzie przebiegać tak samo u każdego. Wiąże się to z odmienną podatnością organizmu na różne schorzenia, a także sposoby leczenia. W medycynie tybetańskiej ważną rolę odgrywają siły witalne.

Z tego powodu każdy z nas powinien funkcjonować w taki sposób, aby siły witalne były w równowadze. Tylko wówczas można cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Jednakże wystarczy, że chociaż jeden z elementów zostanie zakłócony, to wówczas zaczynamy chorować. Takie zakłócenie może być spowodowane chociażby przez stres czy przemęczenie.

Takie indywidualne, a zarazem całościowe podejście do kwestii zdrowotnych sprawia, że medycyna tybetańska jest bardzo skuteczna.

monitory medyczne