Badanie lekarskie kandydata na kierowcę
Zanim zdecydujesz się zapisać na kurs nauki jazdy samochodem, musisz wykonać odpowiednie badania lekarskie.
W tym celu należy udać się do lekarza medycyny pracy.
Przeprowadzane badanie polega na skontrolowaniu ogólnego stanu zdrowia oraz na badaniu specjalistycznym – sprawdzeniu stanu zdrowia oczu oraz narządu słuchu i równowagi.
Możesz spodziewać się kilku pytań odnośnie przebytych urazów i operacji Jeśli lekarz uzna za konieczne, może wykonać inne badania, na przykład glikemię na czczo czy badanie elektrokardiograficzne, jeśli badany ukończył 50.
rok życia.
Wizyta u lekarza kończy się otrzymaniem orzeczenia lekarskiego, w którym lekarz stwierdza brak lub istnienie przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem.
Niezwykle ważne jest, aby pamiętać, że jeśli w zaświadczeniu jest mowa o noszeniu okularów lub soczewek, trzeba się z nimi pojawić na egzaminie państwowym.
Czasem może się zdarzyć, że lekarz wyda orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych, ale z czasowym ograniczeniem.
Oznacza to, że po jakimś czasie należy ponownie udać się do lekarza i zbadać stan zdrowia, aby dalej móc kierować pojazdami.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły
Kodeks drogowy „na blachę”
www.cmp-muzeum.com Wiemy już, że zagadnień związanych z ruchem drogowym lekceważyć nie wolno. Wobec tego pojawia się bardzo ważne pytanie – jak w ogóle ugryźć ten bardzo złożony temat jakim są te przepisy? Nie ma co ukrywać, że jak w każdej innej dziedzinie prawa, tak i w tej liczy się opanowanie pa
Dlaczego to nie zawsze działa?
www.chirurgiaonkologiczna.org.pl Problem z wszelkimi ograniczeniami jest taki, że zazwyczaj ludzka natura bierze nad nimi górę. Poruszamy się autem, mamy świadomość, że możemy jechać dajmy na to 50 kilometrów na godzinę, bo taką prędkość dopuszcza prawo. Widząc jednak znikomy ruch przyspieszamy, ab